Јовановски: Имаме позајмени пари за до септември, не ја продлабочувајте кризата

Зоран Јовановски, главен советник на Управниот одбор на Стопанска комора на Македонија за економски прашања, преку статус на Фејсбук им

Прочитај повеќе

Левица: СДСМ го штити газдата на прилепска конфекција кој работи спротивно на препораките!

Изминативе денови, пристигнаа нови реакции од загрижени текстилни работници, кои сведочат за кршење на нивните елементарни права и свесно загрозување

Прочитај повеќе

Четврти ден протест во железница: Сугаревски ја брои штетата и вели дека нема да трпи уцени

Штетата од блокадата на железничкиот сообраќај, што трае веќе четврти ден, досега изнесува девет милиони денари, а другите држави сериозно

Прочитај повеќе

Индустриска комора: Усогласување на царинскиот тарифник со ЕУ

Забрзан технолошки напредок со изградба на индустриски зони и адекватни инвестиции за осовременување на постоечките зони, енергетски ефикасни технологии и

Прочитај повеќе

СК: Унапредување на економската соработка помеѓу Македонија и Германија

Во рамки на серијата компаративни анализи за економскиот напредок на нашите клучни трговски партнери, во Стопанската комора на Македонија се

Прочитај повеќе

Работниците задоволни: Уште еден трговски ланец нема да работи во недела

Хрватскиот трговски ланец КТЦ кој има 1,400 работници одлучил дека во иднина нема да работи во недела. „Доколку работниците се

Прочитај повеќе

Ексклузивно: Последна станица судот во Стразбур, порачаа поранешните вработени на Охис (Видео)

Поранешните вработени во Охис денска повторно маршираа од Собранието до Владата на Р. Македонија. Тие веќе една година бараат да

Прочитај повеќе

(Видео) Велигднов: 30 години не ни се зголемени платите, бараме и подобрување на работните услови

Синдикатот на Македонска пошта во изминативе неколку месеци водеше интензивни разговори со Претседателот и членовите на Управниот Одбор за подобрување

Прочитај повеќе

Управниот суд го врати Живко Митревски на претседателската позиција на ССМ

Стариот претседател Живко Митревски со пресуда на Управниот суд треба повторно да застане на чело на Сојузот на синдикатите на

Прочитај повеќе