- Advertisement -

archiveуправна

ЕкономијаМакедонија

Мета: Договорот за концесија за Иловица пред раскинување, државата има аргументи и за меѓународен суд

Министерот за економија Крешник Бектеши ја потпишал предлог-одлуката за едностран раскин на договорот со „Еуромакс“, соопшти на денешната прес конференција....