Уредникот на германскиот таблоид „Билд“ отпуштен поради мешање на сексот во работата

Јулијан Рајхелт си замина откако промовирал на високи позиции вработена со која имал афера Уредникот на најголемиот германски таблоид е

Прочитај повеќе

Уредникот на „Инфомакс“ осуден на условна казна затвор од шест месеци

Уредникот на порталот „Инфомакс“, Александар Митовски доби условна казна затвор од шест месеци, а пресудата беше изречена денеска во Основниот

Прочитај повеќе

Новинарството во Македонија – мака тешка ама неодолива

Автор: Бобан Илијевски Релативно сум нов во новинарската професија, но веќе можам да ја испрецепирам тежината на работата којашто ме

Прочитај повеќе