Вработена во средно училиште во Гостивар нападната од колега

Четириесетгодишна гостиварка вчера во 17 часот во СВР Тетово пријавила дека нецел час пред тоа на работното место во гостиварска

Прочитај повеќе

Царовска: Опремувањето на новото училиште „Димитар Македонски“ во населба Лисиче во завршна фаза, обезбедуваме подобри услови за настава за секое дете

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска го посети новоизградениот објект на ОУ „Димитар Македонски“ во населба Лисиче, кадешто

Прочитај повеќе

Вторпат во еден месец дома поради заразено дете во одделението, не можеме да ги оправдаме деновите на работа

Голем број родители чии деца одат во основно училиште се соочуваат со проблеми поради ковид-протоколите во училиштата, особено кога во

Прочитај повеќе

Училиште во Кина ги затвори учениците цела ноќ поради еден случај на Ковид-19

Едно кинеско училиште затвори десетици ученици откако било откриено дека едно лице вработено во училиштето е позитивно на Ковид-19. Поголема

Прочитај повеќе

Нападната вработена во училиште

Во Полициската станица во Кавадарци вчера 54 -годишна кавадарчанка пријавила дека околу 9 часот во нејзината канцеларија во основно училиште

Прочитај повеќе

Ковид-заразени 17 вработени и 76 ученици во 21 училиште во Куманово од почетокот на учебната година

Еден вработен и десет заразени ученици од Ковид-19 од кумановските училишта биле пријавени во текот на вчерашниот ден во секторот

Прочитај повеќе

Џонсон Мети со поддршка на училиштето „д-р Златан Сремец“

Основното училиште со ресурсен центар „д-р Златан Сремац“ од Скопје и компанијата Џонсон Мети ја продолжуваат заедничката соработка преку проект

Прочитај повеќе

Царовска го посети обновеното училиште во Заполжани: Обезбедуваме современи услови за настава за секое дете

Министерките за образование и наука и за одбрана, Мила Царовска и Радмила Шекеринска и министерот за локална самоуправа Горан Милевски,

Прочитај повеќе

Училиштето ,,Невена Ѓеоргиева – Дуња‘‘ се сели на онлајн настава, општина Кисела Вода одлучува што со останатите

ОУ Невена Ѓеорѓиева-Дуња во Кисела вода е второто во градов каде училишните клупи во следните 2 недели ќе останат празни.

Прочитај повеќе

Царовска: Училиштата треба да живеат во духот на граѓанското образование

Министерката за образование и наука Мила Царовска и градоначалникот на Општина Гази Баба Борче Георгиевски денес го посетија ООУ”Кирил и

Прочитај повеќе