- Advertisement -

archiveФајзер

НовостиПравдаСветот на работникот

Вработена во Фајзер украла податоци за вакцината против Ковид-19

Фајзер тужи долгогодишна вработена поради наводна кражба на „голем број“ доверливи документи, вклучувајќи и оние поврзани со вакцината против коронавирусот....
МагазинНаука

Имунолог предупредува: Вакцините Фајзер, Модерна може да предизвикаат долгорочно хронично заболување

Во новото истражување објавено во Микробиологија и инфективни болести, имунологот Ј. Барт Класен предупредува дека технологијата mRNA што се користи...
ЗанимливостиМагазинНаукаНовости

Вучиќ објавува точни датуми кога ќе се обезбедат дополнителна количина на „Фајзер“ вакцини: Руската вакцина до крајот на годинава

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска дека околу 20.000 дози дополнителни вакцини од компаниите Физер и Бионтек против корона...