Хаос на Фејсбук: Корисниците пријавуваат проблеми на нивните профили, страницата преполна со објави на непознати

Корисниците ширум светот масовно пријавуваат проблеми на Фејсбук. Имено, според корисниците, нивните редовни објави повеќе не се прикажуваат на почетната

Прочитај повеќе

„Фејсбук“ со ново име, сега ќе го знаеме како „Мета“

Марк Цукерберг на последната конференција, соопшти дека компанијата „Фејсбук“ која стои зад најголемите социјални медиуми, се ребрендира под ново име

Прочитај повеќе

Поранешна вработена во Фејсбук сведочеше против компанијата пред Конгресот на САД

Френсис Хојген, која беше вработена во Фејсбук, на сведочењето пред Конгресот истакна дека производите на тие компании им штетат на

Прочитај повеќе

Прва компанија која сфатила дека враќањето во канцелариите е лоша идеја

За помалку од три месеци откако објавила дека од вработените ќе побара да се вратат во канцелариите најмалку три дена

Прочитај повеќе

Фејсбук „избриша“ седум милиони објави со информации за Ковид-19

Околу 22,5 милиони објавувања на Фејсбук беа отстранети во вториот квартал од оваа година и 9,6 милиони во првиот Фејсбук

Прочитај повеќе

Богатството на Марк Цукерберг порасна на 100 милијарди долари

Акциите на „Фејсбук“ скокнаа откако компанијата започна нова услуга за кратки видео клипови. Богатството на основачот на Фејсбук, Марк Закерберг,

Прочитај повеќе

Фејсбук го отстрани видеото на Трамп за коронавирусот, Твитер го блокираше профилот на TeamTrump

Популарната социјална мрежа Фејсбук отстрани видео во кое американскиот претседател Доналд Трамп вели дека децата се „скоро имуни на ковид-19“,

Прочитај повеќе

Фејсбук: Што после завршувањето на пристапот до личните податоци?

Фејсбук ги разгледува импликациите на одлуката на Европскиот суд на правдата, кој го прогласи за невалиден договорот помеѓу Европската унија

Прочитај повеќе

Директорот на Вибер за престанокот на соработката со Фејсбук: Ја почитуваме слободата на изразување, но постојат граници

Вибер ја почитува слободата на изразување, но има некои ограничувања, кога употребената содржина е претерано насилна, ги навредува или повредува

Прочитај повеќе

Амазон и Фејсбук ги затворија своите канцеларии во Сијатл

Амазон и Фејсбук ги охрабрија своите врабтени во Сијатл да останат дома откако работници во двете компании биле позитивни на

Прочитај повеќе