Исплатата на финансиската поддршка за ранливи категории на граѓани ќе се изврши на 12 јануари

Министерството за труд и социјална политика, денеска преку соопштение ги информира граѓаните дека паричните средства за корисници на финансиска поддршка

Прочитај повеќе

Министерството за труд и социјална политика ги објави списоците на корисници на финансиска поддршка

Министерството за труд и социјална политика ги известува граѓаните, дека согласно Законот за финансиска подршка на ранливи категории граѓани за

Прочитај повеќе

Донесен Законот за финансиска поддршка на ранливите категории за справување со енергетската криза

Собранието вчера напладне со 70 гласа „за“, ниту еден воздржан или против, го усвои Предлог-законот за финансиска поддршка на социјално

Прочитај повеќе

МЗШВ: Неделава се исплатени 100 милиони денари финансиска поддршка за земјоделците

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) соопшти дека во услови на светска криза која директно ја погодува и земјава,

Прочитај повеќе

Финансиска поддршка од 600 до 800 денари месечно за електрична енергија за околу 7.500 семејства со ниски примања

СДСМ преку институциите што ги предводи останува посветена на надминување на последиците од енергетската криза и заштита на економскиот стандард

Прочитај повеќе

Објавен огласот за финансиска поддршка за електрична енергија за лицата со ниски примања

 Објавен е јавниот повик за финансиска поддршка за потрошена електрична енергија за лицата со ниски примања. За таа цел, обезбедени

Прочитај повеќе

Повик за финансиска поддршка на нови лозови и овошни насади и ароматични растенија

Сите земјоделски стопанства кои од први септември 2020 година до 31 март 2021 подигнале нови повеќегодишни лозови и овошни насади

Прочитај повеќе

АСОМ бара итна промена на мерките или финансиска поддршка

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) соопшти дека новите КОВИД мерки со кои за влез се бара сертификат за

Прочитај повеќе

Царовска со студентите на УГД: заложбата за поголема финансиска поддршка на младите ја остваруваме преку нови и зголемени стипендии и субвенциониран студентски оброк

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска на средба со студентите од Универзитетот “Гоце Делчев” во Штип истакна дека

Прочитај повеќе

Грозданоски: Рекордна финансиска поддршка за земјоделците

Земјоделците и сточарите имаат сојузник, пријател и поддржувач во Владата предводена од СДСМ, која е целосно посветена на активни политики

Прочитај повеќе