ГАЗДА НА ФИРМА ОД КОЧАНИ НАПАДНАЛ НЕГОВ ВРАБОТЕН

На 16.12.2022 во 14.00 часот во Полициската станица Кочани, Б.С.(45) од Кочани пријавил дека во 13.00 часот на работното место

Прочитај повеќе

ВЛОШЕНАТА НАПЛАТА ИМ ДОНЕСЕ ЕКСТРА ПАРИ: Само една фирма заработила милион евра од наплата на долгови

Добивката на Еос матрикс во 2020 година беше 375.000 евра, а во 2021 година 1 милион евра Една од пет компании

Прочитај повеќе

ПРИВЕДЕН СКОПЈАНЕЦ, КРАДЕЛ ОД ФИРМАТА КАДЕ ШТО БИЛ ВРАБОТЕН

На 05.11.2022 во 19.00 часот на подрачјето на Чаир од полициски службеници од ЕВР Чаир бил лишен од слобода В.Б.(43)

Прочитај повеќе

Трудови инспектори не откриле непочитување на работничките права: Приватна фирма исплатила К-15 од само 500 денари

Фирмата по пријава и контрола од страна на испектори, со синдикатот во комапанијата склучила спогодба за исплаќање по 500 денари,

Прочитај повеќе

Цветанов: Патот кон пропаста

Глигор Цветанов, извршен директор на „Макпрогрес“ ДОО Виница Пишувам од сопствено искуство, како извршен менаџер на една од поуспешните  македонски

Прочитај повеќе

Поради досада на работа ја тужел фирмата, добил оштета од 40.000 евра

Додека феноменот на согорување го зафати светот, во Франција се забележани премногу случаи на деловен ангажман. Имено, Фредерик Деснар се

Прочитај повеќе

Колку е важен профитот за вашата фирма?

Бизнисот може да биде комплициран потфат,посебно кога станува збор за заработка. Може да имате одлична идеја за бизнис и за

Прочитај повеќе

Лазаров: Зголемувањето на вредноста на увозот е поголемо од зголемување на вредноста на извозот со што нето ефектот од надворешно трговскиот сектор е негативен за економијата

Фејсбук статус на проф. д-р Дарко Лазаров:  Во врска со најновите податоците за растот на извозот од 18.1% во првиот

Прочитај повеќе

Гласен Текстилец: Работници, пред да потпишете нови договори, консултирајте не

Фејсбук статус на Гласен Текстилец:  ⚠️Важно!!! 🔴Гласен Текстилец доби созние, дека во една поголема фирма во Штип на работниците им

Прочитај повеќе