- Advertisement -

archiveФонд

НовостиПравда

Користење на лекови кои паѓаат на товар на Фондот врз основа на електронски рецепт според новите законски измени (на Законот за здравствена заштита)

Користење на лекови кои паѓаат на товар на Фондот врз основа на електронски рецепт според новите законски измени (на Законот...
МакедонијаНовостиПравда

Министерката Шахпаска оствари средба со директорката на Фондот за ПИОМ Јовановска: Стабилен пензиски систем е приоритет за Владата

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска имаше средба со в.д. директорката на Фондот за пензиско и инвалидско...
ЕкономијаМакедонијаНовости

Битиќи: Македонија ќе стане регионален старт ап центар каде младите лица ќе може да ги реализираат своите бизнис идеи

Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир...
ЕкономијаМакедонија

ФИТР: 2,35 милиони евра за поддршка на 84 микро и мали стартап компании

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, министерот...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

МАПАС: Работниците со бенифициран стаж до 30 септември да изберат дали остануваат во задолжителен пензиски фонд

Членовите на задолжителните капитално финасирани пензиски фондови кои имаат бенифициран стаж најдоцна до 30 септември треба да изберат дали ќе...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

ФИТР: Запирање на финансирањето на компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од државна помош

Фондот за иновации и технолошки развој ја информира јавноста дека ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа...
ЕкономијаМакедонија

ФИТР: Огромен интерес за инструментот за економско прилагодување на КОВИД-19 – 166 компании аплицираа во прв циклус

Рекорден број над 2.000 домашни компании подигнаа апликациски пакети на јавниот повик за брзо прилагодување на КОВИД-19, на Фондот за...
1 2 3 6
Page 1 of 6