archiveФонд

ПравдаСветСветот на работникотСиндикат

Синдикат на вработените во полицијата: Обвинителството да поведе постапка против одговорните во МВР

Раководството на Синдитот на вработените во полицијата на Србија денеска упатил барање до Обвинителството да се отвори истрага против одговорните...
ЕкономијаМакедонија

ММФ контра Владата: Зголемувањето на минималецот не е добро проектирана мерка

Меѓународниот монетарен фонд во најновиот извештај за нашата земја предупреди на ризици и непосакувани ефекти по одлуката на македонската Влада за зголемување...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6