Форум: На Скопскиот плански регион му недостигаат иновативни проекти

На Скопскиот плански регион му недостигаат повеќе иновативни проекти, проекти за дигитализација, за социјална инклузија, родова еднаквост и заштита на

Прочитај повеќе

АЗЕСКИ: ЗА ДА СЕ ПРИМЕНИ ПРОЕКТОТ „ОТВОРЕН БАЛКАН“, ПОТРЕБНО Е СИТЕ НИЕ ДА ГО ПРИФАТИМЕ КАКО СВОЈ, А НЕ КАКО НАМЕТНАТ

Претседателот на Стопанската комора и копретседавач на Коморскиот инвестициски форум, Бранко Азески, на 10. панел во рамките на 29. „Копоаник

Прочитај повеќе

Вицепремиерот Битиќи на „Форумот на добри компании“: Владата е фокусирана на развојот на социјалното претриемништво, создаваме можности за секого

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи на покана на

Прочитај повеќе

Коморски инвестициски форум: Додека доматите чекаат на границите, се претвораат во кечап

Популизмот е болест на регионот. Наместо да ги решаваат суштинските прашања, политичарите се борат единствено за тоа како да останат

Прочитај повеќе

Последен ден од Регионалниот форум за безбедност и здравје при работа

Регионалниот форум за безбедност и здравје при работа денеска продолжува со образложувањето на проблемите од страна на синдикатите на земјите

Прочитај повеќе

Македонија со награда на Светскиот економски форум во Давос

Mакедонката Аријана Коскарова, основач на центарот “Creative Hub” во Скопје и Приштина којaшто лани се најде на листата на Forbes

Прочитај повеќе

МОФ ќе презентира две истражувања за студентскиот стандард

Младинскиот образовен форум (МОФ) денеска ќе промовира две истражувања за студентскиот стандард: „Анализа на јавни набавки во студентските домови” и  „Крпен студентски

Прочитај повеќе

Конфедерацијата на слободни синдикати на средба со првиот човек на Меѓународната Конфедерација на синдикати, Шаран Бароу

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во рамките на форумот за минимална заработувачка на Источна Европа кој се

Прочитај повеќе

Претседателот на СТВ беше на форум за железничка инфраструктура

Претседателот на синдикатот за транспорт и врски – СТВ, којшто е гранков синдикат на Конфедерацијата на слободни синдикати – КСС,

Прочитај повеќе