Сејдини на средба со Филипче, врачени билетите за здравствените работници за ЕВРО 2020

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини денеска оствари средба со Министерот за здравство, Венко Филипче на која им

Прочитај повеќе

КСС: Загина уште еден работник на работно место

Ситуацијата станува алармантна oткако од медиумите дозназнале дека уште еден работник, вработен во фирма, изведувајќи работи на зградата на ФФМ,

Прочитај повеќе

Работник паднал од зградата на ФФМ и почнал на лице место

Педесет и шестгодишен работник паднал додека изведувал работи на зградата на ФФМ и починал на лице место, соопшти МВР. –

Прочитај повеќе