Четврти бран во Хонгконг: Болница ново жариште на Ковид-19

Хонгконг, кој се соочува со четврти бран на Ковид-19, вложува напори да спречи ширење на коронавирусот, откако една болница стана

Прочитај повеќе

Маркетинг работниците во Хонгконг денеска штрајкуваа

Неколку стотици луѓе кој работат во маркетинг секторот во Хонконг велат дека ќе штрајкуваат оваа недела за да ги поддржат

Прочитај повеќе

Големиот брат ги набљудува: Вработените во „Катај Пацифик“ го чувстуваат притисокот од Кина

Шефовите на Миксе Ли му покажале два поста од Фејсбук. Едниот го критикувал справувањето на полицијата со анти – владините

Прочитај повеќе

Студентите и работниците во Хонгконг ги здружија силите во протестите

Гас маски, очила и шлемови беа дело од униформата на студентите во вчерашниот ден, откако се враќаа во училиштата во

Прочитај повеќе

Демонстрантите во Хонгконг се подготуваат за уште штрајкови наредната недела

Анти – владините демонстранти во Хонгконг се подготвуваат да започнат нови штрајкови следната недела. Луѓето во Хонгконг штрајкуваа поради законот

Прочитај повеќе

Уапсен работник на британскиот конзулат во Хонконг

Во соопштението Министерството наведува дека Британецот ги прекршил законите, но не е прецизирано за што се работи, пренесува „Ројтерс“. Британското

Прочитај повеќе

Хонгконг: Од мирен протест до ескалација во насилство

После десетнеделниот протест во Хонкконг дошло до тоа милиони да маршираат по улиците каде избиле се посилни пресметки помеѓу радикалните

Прочитај повеќе