Одлична прилика за сезонските работници: Келнерите заработуваат повеќе од 1,000 евра, со платено сместување и храна

Сезонската работа на море во Хрватска е прилика која привлекува многу луѓе од Балканот, па и од Македонија и Србија.

Прочитај повеќе

Украинец уапсен во хотел во Охрид

На 05.07.2022 година во 01 часот во СВР Охрид е приведен Р.Ч.(42) од Харков-Република Украина. Тој, претходно во хотелски објект

Прочитај повеќе

(Видео) кравата стана хит во Хрватска: Таа влезе во хотелот, јадеше од зеленилото, изврши нужда и се послужи со базенот

Посетителите на одморалиштето на Браш беа зачудени кога крава влезе во хотелот. Хрватскиот портал „Далмација денес“ објави видео од крава

Прочитај повеќе

По реакцијата на Вучиќ, сопственик на хотел рекол дека ќе ги задржи сите вработени

Сопственикот на Хотелот „Наис“ во Ниш, Србија, Ивица Тончев и покрај економските загуби кои претстојуваат, ќе ги задржи сите работници

Прочитај повеќе