Царинската управа го поддржува одржувањето на економската активност и поддршка на извозот

„Царинската управа заедно со сите органи и Министерства во Владата на Република Северна Македонија, прават исклучителни напори за одржување на

Прочитај повеќе

Од утре нови процедури за влез и излез од земјата за транспортните компании

Транспортот на стока се нормализира, воведени се и нови процедури за превоз на стока како во домашниот така и во

Прочитај повеќе

ЗНМ: Осуда за заканите и навредите врз новинарката Мирослава Бурнс

Здружението на новинарите на Македонија остро ги осудува заканите и навредите врз новинарката на Слободен печат, Мирослава Бурнс од страна

Прочитај повеќе

Запленети 113 килограми тутун и 415 кутии цигари во Скопје и Тетово

Царинската управа во соработка со Државниот пазарен инспекторат, вчера во две акции во Скопје и Тетово заплени 113 килограми тутун

Прочитај повеќе

ССК со признание од Светската Царинска Организација

Генералниот секретар на Светската Царинска Организација Кунио Микурија, додели признание за придонес кон развојот на Царината на претседателот на Сојузот

Прочитај повеќе