ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинува за два денара, цените на другите нафтени деривати не се менуваат

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 од полноќ ќе поевтини за 2,00 денара по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Новата цената на

Прочитај повеќе

РКЕ денес ќе носи нова одлука за цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска ќе носи нова одлука за цените на нафтентите деривати што ќе

Прочитај повеќе

Ново значително намалување на цената на дизелот

Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,42%

Прочитај повеќе

Од полноќ, цената на сите горива под 100 денари

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за

Прочитај повеќе

РКЕ ќе носи одлука за нова цена за нафтените деривати

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска ќе носи одлука за нова цена на нафтените деривати што ќе

Прочитај повеќе

Денеска ова одлука за цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика во текот на денот ќе донесе нова одлука за цената на горивата. – Предусловите се исполнети,

Прочитај повеќе

Дизелот поевтинува, бензините остануваат со иста цена

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за

Прочитај повеќе

Граѓаните во исчекување на новата цена на струјата

Денеска ќе се знае колку ќе изнесува цената на електичната енергија по која граѓаните ќе ги плаќаат јулските сметки. Цената

Прочитај повеќе

„ПАРИ“ АНАЛИЗА | ТРИ ОД 5-ТЕ ЕНЕРГЕТСКИ КОМПАНИИ ШТО УЧЕСТВУВААТ ВО КРЕИРАЊЕ НА ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА СЕ ВО ЗАГУБА, колку ќе биде новото поскапување?

Отчукува часовникот до објавувањето на новата цена на струјата. Но, овој пат, освен евтината и скапа тарифа за домаќинствата, ќе

Прочитај повеќе

Бектеши: Цената на струјата што ја понуди ЕСМ не е нереална, туку одговорна одлука

Понудената цена на струјата од страна на ЕСМ од 48 евра за мегават час, не е ниту нереална во вакви

Прочитај повеќе