Бектеши: Реално е да се намалат цените на храната за 10 проценти

Досега за субвенционирана цена на електрична енергија од 80 евра се пријавиле 233 производители на храна, кој досега се снабдуваа

Прочитај повеќе

Нови цени на горивата

Цените на горивата се намалуваат вечерва од полноќ, соопшти Регулаторна комисија за енергетика. Цената на ЕУРОСУПЕР 95 се намалува за

Прочитај повеќе

Денеска одлука за новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата. Минатата недела РКЕ донесе одлука со која дел

Прочитај повеќе

Бектеши: Во наредните десет дена се очекува намалување на цените на основните прехранбени производи

Во наредните десет дена очекуваме намалување на цените на основните прехранбени производи, посебно на тие наведени во Одлуката за утврдување

Прочитај повеќе

Повисоки казни за трговците кои ќе манипулираат со цените!

Новиот Закон за потрошувачи кој на големо се најавуване може да ги стабилизира ценита на храната. Но, доколку некој трговец

Прочитај повеќе

Светските цени на храната стабилни, порастот на житото компензиран од падот на другите производи

Светските цени на храната останаа главно стабилни во октомври, при што порастот на цените на житото беше повеќе од компензиран

Прочитај повеќе

Еуросупер 98 поскапува за два денара, има поевтинување кај еден дериват

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) од вечер на полноќ се намалува за 3,00 денари, додека малопродажната

Прочитај повеќе

Влада: Замрзнати цените на огревното дрво и пелетите

Владата на денешната седница донесе Одлука за определување на највисоки цени во трговијата на мало на огревно дрво од даб,

Прочитај повеќе

Лош си ако помагаш…

Автор: Бобан Илијевски Сте ја забележале ли некогаш онаа слика што кружи по социјалните мрежи, на која е претставен еден

Прочитај повеќе