Бизнис конфедерација на Македонија создаде Центар за бизнис поддршка

Бизнис конфедерација на Македонија (БКМ), започна со дигитализација на своето работење преку основање на Центарот за бизнис поддршка на компаниите,

Прочитај повеќе

Центар за стручно образование и обука за зелени иновации ќе се отвори во Скопје до крајот на годината

До крајот на годината, во рамките на проектот GREENOVET, ќе биде отворен регионален Центар за стручно образование и обука за

Прочитај повеќе

По полноќ вклучен алармот за пожар во Инфективна, виновен е вработен

Доцна по полноќ, жителите на Центар ги вознемири звук на аларм за пожар кој околу 12 часот и 45 минути

Прочитај повеќе

СКОПЈЕ СТАНУВА РЕГИОНАЛНА ТРГОВСКА ПРЕСТОЛНИНА – СЕ ОТВОРА ИСТ ГЕЈТ МОЛ – НОВ ЦЕНТАР ЗА МОДА И ЗАБАВА

Скопје станува многу динамичен град со голем потенцијал за напредок и просперитет, а овој октомври ја добива својата нова шопинг

Прочитај повеќе

Се операционализира Центарот за едукација на АД ЕСМ

Преземени се конкретни чекори за операционализирање на Центарот за едукација во кој ќе може вработените во компанијата да ги надоградуваат

Прочитај повеќе

Шахпаска: 95% од вработените во ЦСР Велес се вакцинирани, нивната работа на терен продолжува со цел да одговорат на потребите на граѓаните

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска го посети Центарот за социјална работа (ЦСР) Велес. На средбата со

Прочитај повеќе

Отворен центар за кариерен развој во Општина Аеродром

Денеска во населбата Лисиче беше отворен Центар за кариерен развој. Центарот ќе го користат невладините организации за реализација на проекти

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Синдикатот на клинички центар ги честита новогодишните и божиќните празници

Самостојниот синдикат на клинички центар ги честита новогодишните и божниќните празници на сите здравствени работници, но и на сите останати

Прочитај повеќе

Колку чини заболувањето од Ковид – 19?

Досега прочитав толку многу лоши искуства со здравствениот систем што повеќе не ми се отвора фејсбук или твитер. Ги сфаќам

Прочитај повеќе

Вебинар за здравствените аспекти на Ковид – 19: Пропуст е што во Комисијата за заразни болести нема експерт за заштита при работа

Денеска се одржа вебинар на кој се анализираа здравствените аспекти на вирусот Ковид 19, кој беше организиран од страна на

Прочитај повеќе