Вработен во Европската централна банка позитивен на новиот коронавирус

Европската централна банка соопшти дека еден нејзин вработен е заразен со новиот коронавирус и тој сега ја добива неопходната медицинска

Прочитај повеќе

Царовска: Штип доби Дневен центар за лица со попреченост над 18 години, создаваме услуги за вклученост на секого во општеството

Денеска во Штип, во присуство на министерката за труд и социјална политика Царовска, градоначалникот на Општина Штип Благој Бочварски и

Прочитај повеќе

„Се уште сум тука, а зошто би заминал“ – трибина за причините на иселувањето на младите

„Сеуште сум тука, а зошто би заминал?“ беше темата на трибината за млади која се одржа денеска во центарот за

Прочитај повеќе

Анализа: Децата се најголеми жртви на принудната работа

Автор: Бобан Илијевски   На Твитер профилот на Меѓународната Организација на Труд – МОТ излезе видео каде што една индиска

Прочитај повеќе