Жито Лукс со донација се вклучи во кампањата „Помислете и на нас“ на Црвен крст

Жито Лукс вчера во Организацијата на Црвениот крст донираше 50 пакети со брашно од по 5кг и 100 тост лебови

Прочитај повеќе

АСОМ: На Црвениот Крст префрлени по 60.000 денари за семејствата на настраданите во тетовската болница

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) на средба со Црвениот Крст ја официјализираше донацијата за семејствата на настраданите во

Прочитај повеќе

Донации за социјално ранливи граѓани во Струмица и Радовиш

Општинските организации на Црвен крст во Струмица и Радовиш денеска донираа новогодишни пакетчиња и пакети со хигиена на социјално ранливи

Прочитај повеќе