Водопад од облаци: Природен феномен во Русија

Туристите во близина на Новоросијск во Русија имаа можност да уживаат во оваа необична глетка Неколку туристи од Сибир присуствуваа

Прочитај повеќе

Пилотите на Су-27 не можат да се одморат, американските „Посеидони“ не се откажуваат од Црното Море

Руски борбени авиони го пресретнаа американскиот шпионски авион над Црното Море по трет пат за помалку од седум дена. Рускиот

Прочитај повеќе