Попусти до 75% во Фокабо Фешн (ГТЦ – Скопје)

Почитувани, Ве известуваме дека брендот за облека Фокабо Фешн кои се присутни на македонскиот пазар повеќе од 50 години, во

Прочитај повеќе

Од Ковид -19 почина работник од штипска Баргала

Меѓу починатите осуммина од Ковид-19  во изиминатите 24 часа е и работник во компанијата за чевли, Баргала од Штип. Штипјанецот

Прочитај повеќе