СОНК: За нештата да бидат појасни – НА КОГО МУ ПРЕЧАТ УСПЕСИТЕ НА СОНК?

Претседателот на СОНК, Јаким Неделков на својот фејсбук профил објави соопштение коешто е потпишано од Советот на СОНК, а во

Прочитај повеќе

КСС ќе поднесува кривични пријави за вршење на притисоци врз членовите на синдикатот

Протести нема да се одржуваат како што беше претходно најавено, но ќе се пуштаат кривични пријави, информираа од Конфедерацијата на

Прочитај повеќе

Бектеши: Ќе се крати бројот на членови во управните и надзорните одбори во јавните претпријатија

На предлог на Министерството за економија Владата на денешната седница го усвои Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за

Прочитај повеќе

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија стана член на Кешбек Ворлд заедницата

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) е најновиот член на Cashback World куповната заедница која е под капа на

Прочитај повеќе

НСО прослави десет години од формирањето

Независниот синдикат на одбраната при Конфедерацијата на слободни синдикати денеска прославува десет години од постоењето. На прославата присуствуваат членови на

Прочитај повеќе

КСС: Работниците во ФОД Новаци се принудени рачно да пренесуваат материјал до тежина од 1,500 кг

Соопштението на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС ви го приложуваме интегрално: На ден 15.11.2019 година Конфедерацијата на

Прочитај повеќе

Поддржувачки протест на членовите на шумската, редовна, затворска полиција

Членови на независниот синдикат на полицијата, шумска полиција, редовна, судска, затворска полиција. Како што велат денешниот  протест е подршка на

Прочитај повеќе

СОНК: Синдикалните непријатели на СОНК се исплашени од искрената заложба за подигнување на социјалниот статус на вработените во образованието

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура – СОНК испрати отворено писмо до Претседателите на регионалните одбори и сите членови

Прочитај повеќе

Регионалците на СОНК бараат да им се зголемат платите, во спротивно нема да започне учебната година

По повод состанокот на на раководството на Самостојниот синдикат за образивание, наука и култура – СОНК и Министерот за образование

Прочитај повеќе

Работилница: Безбедност и здравје при работа и како да се справиме со повредите на работното место?

„Подобрување на вклученоста и влијанието на граѓанското општество во јавните политики за безбедност и здравје при работа и при донесувањето

Прочитај повеќе