archiveШведска

ЕкономијаСветСветот на работникот

Шведска во криза – невработеноста расте!

Стапката на невработеност во Шведска се искачи на највисоко ниво од 1998 година. Таа изнесува скоро десет проценти во јуни...
МакедонијаСиндикат

СОНК и синдикатот за образование од Кралството Шведска воспоставија билатерални односи

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура - СОНК, денеска воспостави билатерални односи со Шведскиот синдикат Lärarförbundet. „Во текот на денешниот...