archiveјавна

ПравдаСветот на работникот

Костовски: Вработените во Институт за јавно здравје, два месеци немаат земено плата

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Дарко Костовски Почитувани, Додека Владата и Спасовски трошат на ангро, распишуваат милионски...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Кратење на платите во администрацијата само доколку има политички консензус и консензус во Владата

Владата нема консезус за носење одлука со која би се скратиле платите на административците. Министерката за финансии,  вели дека за...
МакедонијаПравдаСветот на работникотСиндикат

УПОЗ контра изјавата на министерката Ангеловска за намалувањето на платите во јавната администрација

Подолг период а особено со почетокот на кризата, јавната администрација е мета на бизнис заедницата, поединци и министри кои како...
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Ангеловска смета дека треба да има кратење на платите во јавната администрација

Министерката за финансии, Нина Ангеловска на денешната прес конференција го посочи својот став на новинарско прашање за кратење на платите...
ЕкономијаМакедонија

Сите функционери на државно и локално ниво и јавната администрација со минимална плата од 14.500 денари за април и мaj

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави сет времени мерки, кои ќе бидат спроведени во наредните неколку месеци дури трае вонредната...
1 2 3
Page 1 of 3