Бектеши: Рестриктивните мерки ги воведуваме за да го сочуваме јавното здравје и да не дојдеме до „локдаун“

Рестриктивните мерки ги воведуваме со цел да го сочуваме здравјето на граѓаните и да не се вратиме во ситуација на

Прочитај повеќе

ДЕНЕСКА СЕ РЕГИСТРИРАНИ 929 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19 – ВКУПНАТА БРОЈКА НА ДИЈАГНОСТИЦИРАНИ Е 70883, ОЗДРАВЕНИ СЕ 1068 ПАЦИЕНТ – ПОЧИНАТИ СЕ 28 ЛИЦА

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2758 тестирања, а регистрирани се 929 нови случаи на

Прочитај повеќе

Колку чини заболувањето од Ковид – 19?

Досега прочитав толку многу лоши искуства со здравствениот систем што повеќе не ми се отвора фејсбук или твитер. Ги сфаќам

Прочитај повеќе

Прв здравствен работник заразен од Ковид – 19 во Крива Паланка – Вкупно има 782 заразени во државата

Во Општина Крива Паланка денеска Институтот за јавно здравје го регистрира првиот случај на здравствен работник, заразен од коронавирусот. Инаку,

Прочитај повеќе