ЈП „Градски Паркинг” – Скопје од денеска започнува со зимско сметање на работното време

 Јавното претпријатие  „Градски Паркинг” – Скопје од денеска започнува со зимско сметање на работното време. Работното време во зоните А,

Прочитај повеќе

Еве колку се покачија платите во ЈП „Државни патишта“

Просечната бруто-плата во Јавното претпријатие за државни патишта за една година се зголемила за 4.700 денари а бројот на работници

Прочитај повеќе

Професорка од основно училиште во Велес позитивна на Ковид-19, десет колеги во изолација

Просветен работник од Oсновно училиште во Велес е позитивен на ковид-19, јави порталот tirekovmirece.com. Резултатот на професорката од ОУ Васил Главинов

Прочитај повеќе

ОЈО за гонење организиран криминал и корупција ќе расчистува со фирмите-неплаќачи

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, се вклучува во расчистување на случајот со фирмите кои ја

Прочитај повеќе

Од корона заболеле 718 здравствени работници, од нив 4 починале

Институтот за јавно здравје информира дека од случаите со коронавирусот кои се епидемиолопки истражени (11,005 или 98,9 %) заклучно 2

Прочитај повеќе

Вкупно 671 здравствени работници се заразени од Ковид – 19, 496 оздравеле

Според податоците на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) заклучно со 26 јули, вкупно во Македонија од Ковид – 19 заболеле

Прочитај повеќе

Потврден нов случај на заболен здравствен работник во Кавадарци

Лекар специјалист од Кавадарци е новиот позитивен случај на коронавирус, потврдил за МИА утрово доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при

Прочитај повеќе

Неносењето заштитни маски причина за ширење на вирусот меѓу работничките во новата штипска конфекција

Непочитување на мерките за заштита е причина за ширење на коронавирусот во новата осма по ред штипска конфекција, каде што

Прочитај повеќе

Во Штип се врши масовно тестирање на текстилните работници

Во тек е масовното тестирање на работниците од текстилната конфекција, но и на оние кои се превезувале во истите автобуси

Прочитај повеќе

Четири новозаразени текстилни работнички во Штип

Бројот на заразени текстилни работнички во Штип се зголеми, откако денеска се регистрираат четири нови случаи на вработени во конфекцијата,

Прочитај повеќе