- Advertisement -

archiveЈапонија

ЗанимливостиМагазинНаука

Јапонците размислуваат чекор понапред работејќи на дрвени сателити

Јапонската компанија "Sumitomo Forestry" заедно со Универзитетот Кјото започнаа да го истражуваат растот на дрвјата и употребата на дрвени материјали...
НовостиСветСветот на работникот

Ќе се спие по 30 минути на работа и ќе има посебна просторија за одмор на работниците: Јапонија воведува задолжителен одмор

Министерството за здравство и јапонските работодавци воведоа задолжителен одмор од 30 минути кој ќе се користи само за спиење на...