- Advertisement -

archiveЊујорк

ЕкономијаНовостиСвет

Најбогатите њујорчани ќе плаќаат најголем данок во САД

Според плановите предложени од демократите во Претставничкиот дом, лицата со најголеми приходи во Њујорк би можеле да се соочат со...
НовостиПравдаСветот на работникот

Болница во Њујорк престанува со породувања, бидејќи акушерките не сакаат да се вакцинираат

Болница во северниот дел на американската држава Њујорк објави дека привремено ќе го прекине породувањето откако шест вработени во родилиштето...
ЗанимливостиМагазин

(Видео) Погледнете како Њујорк им оддаде почит на жртвите од нападите на 11 септември

Њујорк одбележува 19-годишнина од терористичкиот напад врз кулите близначки. Градот ја одбележува годишнината во длабока криза, со зголемени стапки на...