Поранешна вработена го тужи Безос поради расна дискриминација и нехумани работни услови

Дали знаете каков е Џеф Безос како работодавач? Мерцедес Веда, поранешна вработена кај Безос, која три гдини работела за него

Прочитај повеќе

„Ако не менувате мислење често, ќе грешите многу“: Животните правила на Безос како лекција за 2022 година

Еден од најуспешните луѓе во светот, и доскоро најбогат, Џеф Безос, несомнено знае да прави бизнис: има сенс и знаење

Прочитај повеќе

ВРАБОТЕНИТЕ КАЈ ЏЕФ БЕЗОС И ИЛОН МАСК ОБВИНУВААТ ЗА РАСИЗАМ И СЕКСИЗАМ НА РАБОТНОТО МЕСТО, МИЛИЈАРДЕРИТЕ ВЕЛАТ СЕ ТРУДЕВМЕ ДА НЕ Е ТАКА

Против двајцата најбогати луѓе на светот, Џеф Безос и Илон Маск се подигнати обвиненија за расизам и дискриминација, пренесува „Дојче

Прочитај повеќе

Компанијата на Безос ја носи првата жена на Месечината

Џеф Безос, кој е основач и претседател на познатата компанија Амазон, на својот инстаграм профил објави видео од испитувањето на

Прочитај повеќе