- Advertisement -
Македонија

Адеми: Државната матура може да се спроведе во јули наместо во јуни

413views

Роковите за полагање на државната матура може да ги поместиме во јули наместо во јуни, на предлог на Државниот испитен центар, но засега нема одлука за измени и дополнување во календарот, зашто не се знае колку ќе трае оваа состојба. Во зависност од околностите, ќе се преземаат чекори, изјави министерот за образование и наука Арбер Адеми во емисија на Канал 5, пишува Скопјеинфо.

Целосниот текст прочитајте го тука