- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаНовости

Бектеши на средба со туристичко-угостителскиот сектор за четвртиот пакет мерки

Завршија преговорите - Работник
149views

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе одржи средба со претставници на туристичко-угостителскиот сектор.

Како што соопшти Министерството за економија, на средбата Бектеши ќе информира за реализацијата на мерките за поддршка на туристичко-угостителскот сектор од четвртиот сет економски мерки за помош и поддршка во ковид – кризата за граѓаните и за компаниите.