- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Бочварски: Од 185 новозаразени, 120 се текстилни работници

Бочварски: Од 185 новозаразени - Работник
208views

Градоначалникот на општина Штип, Благој Бочварски за ТВ 21 рече дека ситуацијата во градот е крајно сериозна.

Тој посочи дека верува и посакува бранот да започне да оди во надолна линија и истакна дека тоа го очекуваат, затоа што се завршени тестирањата во жариштата.

Од 185 -те новозаразени, околу 120 се текстилни работници, а поголемиот дел од останатите се од нивни блиски контакти, рече Бочварски.

Advertisement
Advertisement