- Advertisement -
Занимливости

(Видео) кравата стана хит во Хрватска: Таа влезе во хотелот, јадеше од зеленилото, изврши нужда и се послужи со базенот

Кравата стана хит во Хрватска - Работник
188views

Посетителите на одморалиштето на Браш беа зачудени кога крава влезе во хотелот.

Хрватскиот портал „Далмација денес“ објави видео од крава како ужива во понудата на одморалиште во Милна, пиејќи вода од базен, прелистувајќи го зеленилото. Во еден момент, таа се испразни веднаш до базенот.

Advertisement

Според оваа страница, кравата останала во одморалиштето околу десетина минути, а потоа таа заминала.

Advertisement
Advertisement

Новинарите на порталот се обидоа да добијат изјава од персоналот на хотелот, но лицето кое ги контактираше немаше коментар.

Advertisement