- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Им зголемиле минимална плата, им укинале храна и превоз

Им зголемиле минимална плата - Работник
360views

Текстилни работнички од две конфекции во Делчево се пожалиле до невладината Гласен Текстилец дека од 1 јануари нема да добиваат топол оброк и бесплатен превоз од домовите до конфекциите, дознава „Телма“, објави Скопјеинфо.

Целосниот текст прочитајте го тука