Правда

Каменуван возот на релација Скопје-Битола

   Време за читање помалку од минута

Синоќа околу 20 часот помеѓу железничко стојалиште Скопје и железничко стојалиште Лисиче, од непознати лица бил каменуван возот кој сообраќал на релација Скопје – Битола.

Притоа, на возот било оштетено едно странично стакло, а откако било утврдено оштетувањето, возот продолжил со движење кон Битола, велат од полицијата.

Се работи на расчистување на случајот.