- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Кочовски: Покрај успехот на изборите, продолжуваме да се бориме за работничките права

Работеле на 40 часа - Работник
242views

Фејсбук статус на Бобан Кочовски:

Почитувани,

Advertisement

Би сакал да ве известам дека успехот на Левица / E majta / Levica на овие избори не значи запирање на активностите во однос на работниците и работничките права, НАПРОТИВ, продолжуваме уште повеќе, со далеку поостра реторика и дејствија, да се бориме за секој работник во Република Македонија!

Затоа, доколку би сакале да пријавите било какви повреди на работничките права обратете се на официјалните страни на Левица со цел Правниот и Трудовиот Сектор на партијата да реагираат што побрзо.

Advertisement
Advertisement

Со почит.
Кочовски Бобан – Координатор со Правен Сектор и Трудов Сектор на Левица

Advertisement