- Advertisement -
МакедонијаПравда

Кумановци на протест додека се одржуваше владина седница

Кумановци на протест - Работник
271views

Граѓани на Куманово го изразија своето незадоволство поради енормното загадување во градот. Вечерва протестираа пред Занаетчискиот дом, додека се одржуваше владината седница.

Протестот беше обезбедуван од полиција, додека демонстрантите скандираа пред зградата.

Advertisement

Извор: Курир

Advertisement
Advertisement

Advertisement