- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Маж од Кочани починал како последица на повреди на работно место

Маж од Кочани - Работник
235views

Полицијата информира дека починал работник К.А. од Кочани, кој се повредил при извршување работни задачи во фирма во Кочани.

„На 21.08.2020 околу 18.20 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека во фирма во Кочани, додека извршувал работни задачи, се повредил К.А.(44) од Кочани, по што бил пренесен во Општа болница Кочани, каде што по кратко време починал“, стои во соопштението на МВР

Advertisement

Оттаму посочуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Advertisement

Advertisement
Advertisement