НовостиПравдаСветот на работникот

Николоски: 10-15% вработени во институциите се екстремно корумпирани и треба да се отстранат

   Време за читање помалку од минута

Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека 10-15% вработени во институциите се екстремно корумпирани.

Според него, тие треба да се отстранат.

„Никаков притисок да не правиме на институциите, први резултати ќе имаме по само неколку месеци. До таму одат што на републичкиот совет му пишуваат дефиниција што е истакнат правник. Затоа што овие манипулираат, овие како на мали деца им објаснуваат. Институциите не се проблем, вработените во нив се“, вели Николоски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *