- Advertisement -
Македонија

Нови повисоки цени на паркинзите во Центар

Нови повисоки цени на паркинзите - Работник
261views

Од денеска поскапува цената на паркингот на паркиралиштата на Јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ за 20 денари за еден час. Одлуката е донесена на последната седница на Советот на Општина Центар минатата недела и „за“ гласаа сите советници, пишува Скопјеинфо.

Целосниот текст прочитајте го тука