- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаНовости

Нови цени на горивата од полноќ

Горива - Работник
360views

Неколку недели цените на нафтените деривати растат во нашата држава.

Според последната одлука на РКЕ бензините се продаваат за денар и денар и половина повеќе од претходната недела и тоа значи дека ЕУРОСУПЕР БС – 95 неделава се точеше за 65,5 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС – 98 за 67,5 денари за литар.

ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) чини  56 денари.

Цената на масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) е 45 денари за литар.

Потсетуваме дека денеска РКЕ треба да ја донесе новата одлука со новите цени за горивата.