МакедонијаПравдаСветот на работникот

Од Ковид -19 почина работник од штипска Баргала

278views

Меѓу починатите осуммина од Ковид-19  во изиминатите 24 часа е и работник во компанијата за чевли, Баргала од Штип. Штипјанецот бил во тешка состојба и од вчера ставен на респиратор. Починатиот работник го делеа месеци од пензија, пишува ММС.

Повеќе прочитајте тука