- Advertisement -
Правда

Поддршка од Советот за социјална сигурност за зголемувањето на пензиите

309views

Советот за социјална сигурност денеска ги поддржа законските измени со кои од идниот месец ќе се зголемат пензиите за сите пензионери за 700 денари.

На седницата на Советот на којшто присуствуваше министерката за труд и социјална политика Мила Царовска се разговарало и за редовните усогласувања на пензиите до крајот на идната година годината за уште 160 до 200 денари, со кои во 2020 година пензиите ќе пораснат за околу 900 денари, пренесе Макпрес.

Целосниот текст прочитајте го тука