- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Светиниколчанец почина откако бил прегазен од виљушкар

Повреден градежен работник- Работник
247views

Маж од Свети Николе бил прегазен од виљушкар, по што на пат кон болница починал.

„На 29.08.2020 во 09,00 часот било пријавено дека во с.Ерџелија-штипско, во хангар од работна машина-виљушкар управувана од С.А.(54) бил прегазен М.Г.(58) од Свети Николе, кој на пат за Медицинскиот центар Штип починал“ соопштува полицијата.

Advertisement

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

Advertisement
Advertisement

Advertisement