- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Се запали млекара „Милком“ во Ногаевци

302views

Се запали, рано утринава, млекарницата „Милком“ во селото Ногаевци, јави порталот „Дума.мк“. Нема повредени работници. Пожарот се разгорел околу 5 часот, кога бил пријавен во полициската станица и во Територијалната противпожарна единица во Велес.

Повеќе прочитајте на Либертас.мк