- Advertisement -
Светот на работникот

Се повреди работник при поставување на колектор на р. Вардар

Се повреди работник - Работник
251views

Во СВР Скопје на 15.01.2020 година во 16 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил донесен Б.Р (38) од Скопје кој се здобил со повреда при извршување на работни задачи при поставување на колектор на р. Вардар

Од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди. На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот бил известен и Инспекторатот за труд. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.