НовостиПравдаСветот на работникот

Филипче со видео порака: Грижете се за себе, за да ги заштитите здравствените работници

81views

Министерот за здравство, Венко Филипче, на својот фејсбук профил преку видео порака апелира, граѓаните да се грижат за своето здравје за да го зачуваат и здравјето на здравствените работници.

”Тоа што го бараме како здравствени работници е навистина малку – само да го штитите сопственото здравје. Сега ни е потребна поддршка повеќе од било кога во изминатите осум месеци”, пишува Филипче.