- Advertisement -
НовостиПравдаСветот на работникот

100 медиумски работници од Македонија благодарение на МАН, примија вакцина против КОВИД 19 во Врање

Владата има интерес од кампањи во медиумите - Работник
98views

Денеска 100 медиумски работници од Македонија се вакцинираа против КОВИД 19 во Заводот за јавно здравје Врање, со вакцината на „АстраЗенека“. Вакцинацијата и ревакцинацијата беше одобрена на барање на МАН, Здружението на новинари на Србија преку кабинетот на Претседателот на Србија Александар Вучиќ.

Вакцините и ревакцините за 100 медиумски работници се бесплатни.

МАН организираше и автобуски транспорт од Скопје до Врање.