Македонија

ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Еуростандард банка воведе бескаматен кредит само за здравствените работници

Еуростандард банка одлучи да воведе нов потрошувачки кредит наменет за вработените во здравствените установи, под исклучително поволни услови. Како што ...
ЕкономијаМакедонија

Спасовски: Државата спасува работни места, 14.500 денари месечно по вработен за април и мај

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски денеска одржа прес-конференција на која информираше за Уредбата со законска сила...
ЕкономијаМакедонија

Ангеловска: Очекуваме пад на приходите од даноци до 65% и пад на приходите во буџетот до 1,3 милијарди евра

Министерката за финансии Нина Ангеловска на денешната прес-конференција најави дека очекува пад на приходите од даноци од 40 до 65% во...
1 51 52 53 54 55 140
Page 53 of 140